Rize Ohçor Çiçek Balı

Rize Ohçor Balı yüksek yaylalarda yetiştirilen doğal bir baldır. Hazmı kolaydır ve vücuda enerji verir. Kendine özgü kokusu ve rengi ile diğer ballardan kolayca ayırt edilir. Yerleşim ve sanayiden uzak, yüksek rakımlı yayla ürünüdür Ürünlerimiz son hasat zamanına aittir. Ohçor Yaylasından, Kahvaltılık Buzluhan Ohçor Yayla Süzme Çiçek Balı. Katkısız, doğal, şifa kaynağı Buzluhan Ohçor Balı. Doğu Karadeniz, Flora çeşitliliği ve endemik çiçek zenginliği ile ülkemizin en kaliteli bal üretim merkezlerindendir. Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliğine uygun olarak üretilmiştir. Oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir. Zaman içersinden diastaz değeri düşüp, HMF değeri yükseldiğinden, bu değişimleri engellemek için Arı Ürünleri ısı ve direkt güneş ışınlarından korunmalıdır. Bir yaşından küçük çocuklara bal yedirilmemesi tavsiye edilmektedir.

Ohçor Çiçek Balının Sağlığa Faydaları

– İltihap önleyici olmasıdır. Bakterileri temizler. Cilt maskelerinde kullanıldığında mevcut sivilcenin kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur ve nemi hapsederek cildi yumuşak hale getirir.
– Kanser önleyici ve anti- tümör özelliğine sahip olan balın faydaları kanser hastalığı üzerinde de oldukça etkilidir. Kanseri önlemeye ve ilerlemesini durdurmaya yardımcı olur.
– Yüksek bir karbonhidrat kaynağıdır. Bu nedenle sporcuların dayanıklılığını ve performansını arttırır. Güç ve enerji sağlar.
– Yüksek kolesterol seviyesini düzenler, kontrol altına alır ve iyi kolesterol seviyelerini arttırır.
– Ilık su ile tüketildiğinde vücutta depolanan yağın sindirilmesine yardımcı olur.
– Bağışıklık sistemini güçlendirir. Enfeksiyonlara karşı direnir.
– İshal olma durumunda şiddetinin ve süresini kısaltır.
– Mide komplikasyonlarını organik olarak tedavi eder.
– Beyni güçlendirir, konsantrasyonu arttırır.
– Geleneksel ilaçlarda doğal bir antiseptik olarak kullanılır.
– Balın faydaları sağlık üzerinde oldukça etkilidir.
– Şeker yerine doğal tatlandırıcı olarak kullanılabilir.

Ohçor Çiçek Balı Kimlere Önerilmez?

Balın faydaları her insanda aynı tepkiyi göstermez. Özellikle şeker hastalarına ve fazla kilolu kişilere bal tüketimi önerilmez. Fazla tüketilmesi sonucu baş dönmesi, yüksek ateş, kusma gibi hastalıklara neden olabilir ve yüksek kalorili olduğu için kilo alımını hızlandırır. Ancak bebeklerde sindirim sistemi botulizm sporlarını etkisizleştiren, bunların çoğalmasını durduracak bakterilerin gelişmesi henüz gerçekleşmemiştir. Bu nedenle 1 yaşından küçük çocuklara bal yedirilmesi sakıncalıdır. Arılar bal yapımında nektar toplarken botulizm denen bakteri sporlarını alarak bal yapabilirler. Yetişkinler bu balı tüketirken savuna sistemlerinin gelişmiş olmasından ve mide asidi etkisiyle bunu tolere edebilirler.

Ohçor Çiçek Balı Özellikleri

Ohçor Çiçek balının özellikleri incelenirken aynı zamanda bal elde edilen arıların cinsi ve özellikleri de önem taşımaktadır. Ohçor Çiçek balı!nın özellikleri tadı, dokusu ve üretimi ile diğer bal türlerinden ayrıldığı bilinmektedir. Ohçor Çiçek balının özellikleri şu şekilde sıralanabilir.

– Kafkas cinsi olarak bilinen arılar Ohçor Çiçek balı üretiminde daha sık kullanılır.
– Endemik bitki çeşitleri kullanılarak üretilir.
– Monoflora ile Ohçor Çiçek balı üretilebilir.
– Geniş bir coğrafyaya yayılan çiçeklerde toplanan nektarlar ile de Ohçor Çiçek balı üretilebilir.
– Bal çeşitliği yüksektir.
– Ohçor Çiçek balı daha kolay elde edilebilir.
– Birçok açıdan vücuda yararları vardır.
– Diğer bal türlerine göre daha açık bir rengi bulunur.

Ohçor Çiçek balının özellikleri bu şekildedir. Ohçor Çiçek balını üretirken kullanılan yöntemler ve arılar da balın kalitesi ve sürdürülebilirliği için önemlidir.

Ohçor Çiçek Balının Kokusu Var mı?

Ohçor Çiçek balının kokusu yoğun ancak hoş bir kokudur. Ohçor Çiçek balının kokusu ve tadı hangi çiçekten elde edildiğine göre değişebilmektedir. Ohçor Çiçek balının kokusu, birçok kişide güzel bir his bırakmaktadır. Rahatsız etmeyen ve ağır olmayan kokusu ile de dikkat çeken ve sık tüketilen bir bal türüdür.

Ohçor Çiçek Balının Tadı Nasıldır?

Çiçekler tek bir türden oluşmamaktadır. Endemik bitkiler kullanılsa da her çiçeğin farklı bir familyası olabilmekte ve farklı türleri de bulunabilmektedir. Ohçor Çiçek balının tadı aromasına bağlı olarak değişebilmektedir. Aroması ise balın elde edildiği çiçek türüne, çeşidine ve diğer unsurlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Ohçor Çiçek balının tüketimi özellikle polen alerjisi olan kişiler için kısıtlı olmalıdır. Ohçor Çiçek balının tüketilmesinde miktar artışı yapılır ise bu durumda yan etkiler ile karşılaşılabilir.Balın tadı da bu unsurlara göre değişse de Ohçor Çiçek balının çoğunlukla hafif ve tüketilmesi kolay bir tadı vardır.

Bal dendiğinde akla birçok farklı seçenek gelmekte ve bu seçeneklerin hepsi de birbirinden lezzetli ve faydalıdır. İşçi arılar, bahar mevsimlerinin gelmesi ile birlikte bal üretmeye başlamakta ve envai çeşit çiçeği ziyaret ederek bitki nektarı toplamaktadır. Ve arıların bu yoğun çalışmalarının ardından üretmiş oldukları çiçek balı, özellikle de kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmezi olarak bize sağlıksal anlamda çok büyük faydalar sağlamakta. Ve çiçek balı, insan sağlığı için çok faydalı olmasının yanı sıra sahip olduğu tat, koku ve aroması ile birlikte yediden yetmişe herkesin çok severek tükettiği bir besin türüdür. Ayrıca çiçek balının içeriğinde fazla miktarda mineral ve vitamin bileşenleri bulunur.

Rize Ohçor Balı Hakkında

Rize Ohçor Balı yüksek yaylalarda yetiştirilen hakiki doğal bir baldır. Halis Ova Balı olan İspir Balı ise tamamı erzurum yöresinden elde edilen ballardır. Hazmı kolaydır ve vücuda enerji verir. Kendine özgü kokusu ve rengi ile diğer ballardan kolayca ayırt edilir. Bu lezzetten vazgeçemeyeksiniz. Tarçın ve balı karışım yaparak her sabah kahvaltısında alınması arterlerdeki kolesterolleri eritip hastaları kalp krizine karşı korumaktadır. Zayıflayarak fit bir vücuda sahip olmak, İdrar yolları enfeksiyonları, bağışıklık sistemini güçlendirir.İkizdere ihlamur, çiçek, komar karışımı baldır.Rize’ye bağlı yüksek yaylalardan ilaveten Erzurum İspir yaylalarından organik, doğal ve katkısız bal çeşiti uygun fiyatlı Ohçor Çiçek Balı siparişlerine göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz. Bizin için önemli % 100 müşteri memnuniyeti ve en uygun fiyat garanti seçeneği. Ayrıca ürünlerimiz hakkında sizlerden alacağımız yorumlar da bir o kadar etkili. Şimdiden afiyet olsun. Toptan satışlarımız vardır.

telefon

Yorum Bırakın

www.rizetours.com