Rize Anzer Poleni

Dünyaca ünlü Anzer Balı yanısıra mücizevi bir etkiye sahip ikinci ürün Anzer Polenidir. Bu mücizevi gida maddesinin yararları saymakla bitmez. Anzer poleninde on sekiz çeşit amino asit ve on farklı minarel madde B gurubu vitaminlerinin tümü ek olarak C.D ve E vitaminleri, enzimler doğal hormonlar pigment, koenzim karbon hidrat ve fermentlere bulunmaktadır. Anzer poleni ve polenlere kaynağına göre değişiklik göstermekle birlikte genel ortalama olarak % 35 karbonhidrat, % 20 su, % 20 protoin; % 5 lipid ve % 20 diğere maddeler vardır.

Anzer Poleni Anzer Yaylasında mayis ayının ilk haftasıyla filizlenmeye başlayan yayla haziran ayında arıların vizildamasıyla binbir çeşit çiçek içinde yaylaya has endemik türlerle birlikte yöreye has kafkas arısının çiçek özlerinden toplayarak kovana getirdikleri mükemmel bir besin maddesidir.Şifa kaynağından tutunda kudret ilacı daha neler neler. Bütün çeşitleriyle Anzer Poleni Ürününleri satışı yapmaktayızAnzer Poleni çiçekli bitkilerde çiçeklerin erkek organlarınca üretilip dişi organın döllenmesini sağlayan basitçe erkek cinsiyet hücreleri olan çiçek tozudur. Bal arıları, anzerden topladıkları poleni büyük oranda yavruları beslemek için kullanırlar.

Anzer Poleni Nasıl Kullanılır?

Büyüklere: Sabah Akşam yemeklerden en az bir saat önce aç karnına bir çorba kaşığı,
Küçüklere: Sabah Akşam yemeklerden en az bir saat önce aç karnına bir Şeker kaşığı,
Bebeklere: Sabah Akşam yemeklerden en az bir saat önce aç karnına bir Çay kaşığı, Ilık süt yada su ile şerbet yapılarak ta tüketilebilir.

Arılar bir kovana girdiğinde, kovanın dışına, insanların toplayabileceği veya elle hasat edebileceği az miktarda polen bırakırlar. İnsanlar ayrıca arı poleni hasat etmek için polen tuzakları kullanabilirler. Arılar polen yüklü olarak kovana girdiklerinde bu tuzaklardan geçerler ve üstlerindeki polenin bir kısmı polen toplama haznesine dökülür.

Arı Poleni Faydaları Nasıl Tüketilmeli?

Yoğurtla karıştırarak, salatalara ekleyerek ya da farklı içeceklere katılarak tüketilmesi hem kolay hale gelir hem de sindirim sisteminizde daha hızlı aktive olur. Polen tüketmenin bir diğer yolu ise bal ve arı sütü, propolis gibi diğer arı ürünleriyle karıştırılmasıdır.

Polen Ne İşe Yarar?

Arılar, nektar toplama işinin ardından kovanlarına dönerler ve beraberinde getirdikleri besin değeri yüksek polenler arı kolonisinin beslenmesinde kullanılır. Arıların getirdiği arı poleni, kraliçe arı ve yavru işçi arıların beslenmesinde kullanılır. Arıların topladığı polenlerin tamamının kovandan toplanması kovandaki bütün arıların ölmesine neden olabilir.

Arı Poleni Karaciğere Zararlı mı?

Yüksek kan lipitleri ve kolesterol gibi kalp hastalığına dair risk faktörlerini düşürür. Arı poleni, “kötü” olarak adlandırılan LDL kolesterol gibi kalp hastalığına dair risk faktörlerini düşürmeye yardımcı olur. Karaciğerin işlev kapasitesini arttırır ve karaciğeri toksik maddelere karşı korur.

Polen Nasıl Tüketilir?

Arı poleni doğrudan tüketileceği gibi farklı besinlerle karıştırılarak da kullanılabilir. Genellikle başka yiyeceklerle karıştırılarak tüketimi daha yaygındır. Yoğurtla karıştırarak, salatalara ekleyerek ya da farklı içeceklere katılarak tüketilmesi hem kolay hale gelir hem de sindirim sisteminizde daha hızlı aktive olur. Polen tüketmenin bir diğer yolu ise bal ve arı sütü, propolis gibi diğer arı ürünleriyle karıştırılmasıdır.

Polen Nasıl Kullanılmalı?

Poleni keyifle tüketmek için Balla birlikte ekmeğe sürerek tüketebilirsiniz. Özellikle çocuklarınız bu sayede poleni daha rahat ve keyifle tüketebilir. Poleni ballı sütle tüketmek de keyifli bir yöntem olabilir. Smoothie ve sütlaç gibi tatlılara katmak da polen tüketiminin kolay ve lezzetli yöntemlerindendir.

Arı Poleninin Yapısı Nasıldır?

Arı poleni çok besleyici ve çok yönlü bir besindir. İçerisinde yaklaşık olarak 200 civarında farklı madde bulunur. Bunların arasında amino asitler, trigliseritler, fosfolipidler, vitaminler, makro ve mikro besinler, flavonoidler bulunur. Polende öne çıkan besin bileşiklerinin ortalama dağılımı ise şu şekildedir:

-Yüzde 7-40 protein, (Esansiyel aminoasitler dahil),
-Yüzde 24-60 karbonhidrat,
-Yüzde 1-18 yağlar (Esansiyel yağ asitleriyle beraber),
-Yüzde 0.2-2.5 flavonoidler,
-A, B1, B2, B6, C, D, E Vitaminleri,
-Kalsiyum, fosfor, magnezyum, potasyum, sodyum, demir, bakır, silikon, selenyum ve çinko.

Polenin Yan Etkileri Nelerdir?

Arı poleninin bilinen çok fazla bir yan etkisi yoktur. Yalnızca hamilelerin ve alerjisi bulunan kişilerin dikkatli olması gerekir. Arı ve arı ürünlerine alerjisi olan kişiler üzerinde polenin ciddi yan etkileri olabilir. Bu etkiler şişme, dökülme, kaşıntı, nefes darlığı ve halsizlik olarak bilinmektedir.

Polen Günde Ne Kadar Tüketilmelidir?

Arı poleni çocuklarda 1-2 tatlı kaşığı yetişkinlerde ise 2-4 tatlı kaşığı arasında tüketilebilir. Tüm arı ürünlerinde olduğu gibi arı poleni de alerjik kişilerde olumsuz etkilere neden olabilir. Bu nedenle arı poleni kullanmaya karar verirseniz doktor denetiminde kullanmaya başlamalısınız. Arı poleni ciddi alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Arı poleni tüketmeye başladıktan sonra nefes daralması ya da anafilaksinin diğer belirtilerini bir arada yaşamaya başlarsanız acil şekilde doktora başvurmalısınız.

Polenin Faydaları Nelerdir?

Eski dönemlerde de sağlık açısından yararları olduğu düşünülen arı poleni hakkında birçok araştırma yapılıştır. Bu araştırmalar özellikle hayvanlar üzerinde yapıldığı için elde edilen sonuçlar ön araştırma sonuçları olarak değerlendirilebilir. Bu ön araştırmalardan elde edilen verilere göre arı poleninin olası faydaları şöyle sıralanabilir…

Menopoza Karşı Etkili Olabilir

Menopoz dönemindeki kadınlarda pek çok semptom görülebilir. Bunlar arasında uyku sorunları, sıcak basması, özellikle gece saatlerinde terleme ve kişinin psikolojisinde değişiklik gibi sorunlar bulunur. Yapılan araştırmalara göre arı poleni tüketen kadınların yüzde 71’inde menopozla ilgili yaşadıkları sorunlarda iyileşmeler görüldü. Yine kadınlarla yapılan diğer çalışmalarda arı poleni tüketen kadınların yüzde 65’inde yaşadıkları ateş basması sorununda düzelmeler görüldü. Polen tüketen kadınlarda ayrıca uyku sorunları da azaldı. Polenin çalışmaya katılan kadınların psikolojisini de rahatlattığı gözlemlenirken sinirlilik seviyelerinde düşüş tespit edildi.

Bağışıklık Sistemini Düzenleyebilir

Arı poleninde bulunan flavonoid, steroid ve yağlar, bağışıklık sistemi üzerinde önemli katkılarda bulunabilir. Arı poleni tüketimi bağışıklık sisteminin güçlenmesini ve düzene girmesini sağlayabilir. Arı poleninin bakterileri öldürme özelliği ise hastalıklardan korunmaya katkıda bulunabilir.

Yaraların İyileşmesini Sağlayabilir

Arı poleni kullanımının kesik, sıyrık gibi yara ve yanıklar üzerinde olumlu etkilerde bulunabilir. Yapılan bazı araştırmalarda arı poleni barındıran kremlerin yaraların iyileşmesine katkıda bulunduğu ve yaralardaki mikropları öldürerek yara bölgesinde enfeksiyon oluşma riskini azalttığı tespit edilmiştir. Yine araştırmalara göre arı poleninin yaralar üzerindeki olumlu etkileri hali hazırda ilaçlarda kullanılan bazı etken maddelerden daha hızlıdır ve yan etkiye daha az neden olmaktadır.

Anti-inflamatuar Özelliktedir

Arı poleni, şişlik ve iltihaba karşı asırlardır kullanılmaktadır. Yapılan ön araştırmalarda da arı poleninde bulunan antioksidanların etkili anti-inflamatuar yapıda olduğu belirlenmiştir. Bu nedenle arı poleni iltihap ve şişliklere karşı olumlu etkilerde bulunabilir.

Kalp Sağlığı İçin de Tüketilebilir

Arı poleni tüketiminin kalp sağlığına önemli katkıları olabilir. Polenin yapısındaki bileşenlerin kan yağına ve kolesterole karşı etkili olduğu düşünülmektedir. Dolayısıyla arı poleni pıhtı oluşumuna karşı da etkili görünmektedir. Bu nedenle kalp hastalıklarına, inme gibi sorunlara karşı arı poleni tüketiminin olumlu etkileri olabilir.

Kansere Karşı Kullanılabilir

Bazı arı ürünlerinin farklı kanser tümörleri üzerinde etkili olabileceği 2014 yılında yapılan bir çalışma ile ortaya konmuştur. Arı poleni de kanser tümörlerini etkileme potansiyeli bulunan arı ürünleri arasında yer alır. Arı poleninin kanserli tümörleri öldürmesinin yanı sıra kanser oluşmasını engellemesi bakımından da etkileri olduğu düşünülmektedir.

Arı Poleni Ömrü Uzatabilir

Yapılan araştırmalara göre arı poleni tüketimi vücudumuzun besin emilimini artırabilir. İnsanlar üzerinde çalışma yapılmamış olmasına karşın demir eksikliği yaşayan bazı hayvanların besinlerine arı poleni eklenerek bu durumun etkileri izlendi. Araştırma sonuçlarına göre besinlerine polen eklenen hayvanlar yüzde 60 seviyelerinde daha fazla demir emlimi yaptı. Polen tüketiminin bu etkisinin, demir emilimini yükselten C vitamini ve diğer bileşikler içermesinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Yine aynı deneyin sonuçlarına göre polen tüketen hayvanların fosfor ve kalsiyum emiliminde de yükselme görüldü.

Karaciğer Sağlığınıza Katkıda Bulunabilir

Karaciğer insan bedeninde çok önemli fonksiyonları üstlenen yegane organlarımızdan biridir. En önemli görevi ise kanımızda yer alan toksinleri parçalayarak yok etmesidir. Yapılan çalışmalara göre arı poleni karaciğerin üstlendiği bu önemli görevdeki gücünü artırdı. Arı poleninin karaciğer üzerindeki bir diğer etkisi ise ilaçlar da dahil farklı toksinlerin verdiği hasarı azaltarak karaciğeri korumasıdır.

Polenler Arılar İçin Hayati Önemdedir

Sağlığa bunca potansiyel katkısı olan polenlerin arılar için önemi hayatidir. Çieklerden polen toplayan arılar kovana geri döndüklerinde kovanın dışında bir miktar polen bırakırlar. Bu polenlerin toplanması kovan dışında olduğu için kolaydır. Ancak kovan dışındaki polenler azdır. Bu nedenle kovanlara polen toplamak için tuzaklar yerleştirilir.

Bilim adamı Fransız Pr.Dr. Robert Toucguet 5 ayrı dilde 26 kitap yazmış ve polenin faydalarını anlatmıştır. Polen harika besinlerin en üstünüdür. Kimyasal analizler polende, vitaminler, proteinler, yağ, şeker, mineral, hormon, büyütücü faktör, pigment vs. bulunduğunu gösteriyor.

Bu canlı ve dengeli besin beyni ve vücudu yorgun uyuşuk insanlara bir kaç günde canlılık ve yaşama neşesi veriyor. Anzer Poleni Şişmanlık ve zayıflık, ishal ve peklik gibi karşıt durumlarda dengeye getirici, sağlık kazandırıcı bir etki yapar.

Salgı bezlerini ve hormanla sistemi uyarır. Polit, ince bağırsak ilthabı ve bağırsak kokuşmasında faydalıdır. Siparişlerinizi bekliyoruz. Afiyet Olsun. Toptan satışlarımız vardır. Dünyada eşi benzeri bulunmayan bir çok çeşit endemik çiçek türünden elde edilen Anzer Poleni şiparişlerinizden dolayı ilginize teşekkür ederim. Siparişlerinizi Bekliyoruz. Afiyet Olsun..Toptan satışlarımız vardır.

Anzer Poleni

Anzer Poleni

telefon

Yorum Bırakın

www.rizetours.com