Anzer Yayla Tereyağı

Anzer Yayla Tereyağı ikizdere ilçesinde 2105 m yükseklikte eşsiz bitki örtüsü ve florasında otlayan hayvanlardan elde edilen çok müstesna bir yayla yereyağıdır. Siparişlerinizi bekliyoruz. Afiyet Olsun.Tamamen katkısız organik olarak anzer yayla köylüleri tarafından üretilen Rize Anzer Yayla tereyağı 1 kg paketlenmiş halde sizlere sunulmak üzere bekliyor. Daha sonra difüzyon işlemi gerçekleştirilir. Sütün yağ kısmının tereyağı ve un tanesi büyüklüğündeki tanelerden ayrıldığı aşama eleme aşamasıdır. Tereyağı ekşi olmaması için yıkanmalıdır. Tereyağı aslında öteki pek çok yağ çeşidine oranla çok faydalı ve bir o kadar da hakkında az bilgiye haiz olduğumuz bir besin. Yüksek kalorili ve kolestorollü bir yağ olduğu gerçeği son dönemde negatif bir algı yaratmış olsa da faydaları da bir o denli fazla. Gerçek tereyağı %80-90 oranında süt yağı yer ediniyor, kalanı ise su ve süt katısından oluşuyor. Tereyağını sağlığımız için fazlaca faydalı icra eden şey içinde yer edinen farklı çeşitlerdeki yağ asitleri. Bağışıklık sistemini güçlendiren lorik ve butrik asit ise bunlardan bazıları.

Rize Anzer Yayla Tereyağının Faydaları?

Uzun emekler sonucu elde edilen tereyağı, sütün doğal özellikleri olan enerji, doymuş yağ, protein ve A, D ve E vitaminlerini içerir. Bu doğal içeriğin yanı sıra organik tereyağının faydaları özellikle beslenme ve enerji açısından desteğe ihtiyacı olanlar tarafından da görülmektedir. Tereyağının içerdiği vitaminler sayesinde özellikle göz ve mide hastalıklarında etkilidir. Tereyağı güçlü bir kanserle mücadele etkisine sahip olsa da mide ve bağırsak hastalıklarına da karşı bir savunma sistemi oluşturur. Tereyağı, yağ asitleri ve iyi kolesterol ile birlikte kan damarlarının tıkanmasını etkileyerek kalp sağlığını korur. Çocuklarında severek tüketebileceği lezzet, aynı zamanda sağlığa olumlu etkisi sebebiyle çok tercih edilmektedir.

Rize Anzer Yayla tereyağı 1 kg ambalajlanmış şeklinde kullanımınıza sunuluyor! Çoğu yemeklerde eşsiz lezzetiyle öne çıkan tereyağını, doğal Rize Anzer Yayla tereyağını online olarak Rize Yayladan temin edebilirsiniz. Kahvaltıdan ana yemeklere birçok kullanım alanı bulunan Rize Anzer Yayla tereyağı, uzmanlar tarafında en sağlıklı yağ olarak biliniyor. Tereyağı vücut sağlığı için tüketilmesi gerekilen önemli bir hayvansal gıda besini üründür. Sizler de tereyağ tüketimini düzenli bir biçimde yaparsanız bu besinin sayısız faydasından yararlanırsınız. Sizler de sağlıklı ve dinç bir yaşam için düzenli bir biçimde tereyağ tüketmek için online olarak kolaylıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Bu nedenle davlumbaza sadece işlenmiş kremalı su topakları yerleştirilir. Ardından tereyağı kütlesindeki ayran kalıntısının temizlendiğinden emin olun. Bu kalıntı yıkama suyu ile birlikte zemin giderinden uzaklaştırılır. Tereyağını yıkamak, aromasını iyileştirilir ve dayanıklılık oluşturur. Tereyağı taneli olarak birikir. Homojen bir kitle haline getirilmiş olmalıdır. Bu amaçla yıkanmış olan tereyağı topağı silindirler arasından geçirilir. Yeni yöntemlerde düşürme ve fırlatma esasına dayanan mekanik bir yöntem uygulanmaktadır. Daha sonrasında paketleme işlem sürecine gire tereyağı, tüketime hazır halde kullanıcıları ile buluşuyor.

Anzer yayla tereyağ geleneksel bi̇r şeki̇lde di̇rekt üreti̇ci̇ den temi̇n edi̇len trabzonu dünya çapinda bi̇r değere kavuşturan yüksek rakimli yaylalarda ki̇ meralarda otlayan hayvanlarin sütünden elde edi̇lerek yapilmaktadir. di̇ğer yağ çeşi̇tleri̇ne göre daha reyhali ve yüzde yüz organi̇k bi̇r tereyağdir.hi̇ç bi̇r katki i̇çermeyen yayla tereyaği a vi̇tami̇ni̇ açisindan oldukça zengi̇ndi̇r. çoçuklarin kemi̇k geli̇şi̇mi̇ne ve vücutta bağirsaklara faydalidir. romati̇zmal hastaliklara ve göz sağligi i̇çi̇n de yararlidir.üreti̇mi̇ az olduğundan mali̇yetleri̇ yüksekti̇r.sağlik açisindan tüketi̇lmesi̇ gereken en doğal ve katkisiz üründür. trabzon köyevi̇ farki ve garanti̇si̇ i̇le si̇z saygi değer müşteri̇leri̇mi̇ze şi̇mdi̇den afi̇yet olsun.

Özellikle çayırlarda doğal beslenen ineklerden elde edilmiş tereyağında ise kilo alımına ve kalp rahatsızlıklarına karsı koruyucu tesiri olan omega-3 yağ asitleri de bulunuyor. Yağ asitlerinin yanı sıra tereyağında yağda eriyen ve vücudumuzda depolanabilir olan A,D,E; K vitaminleri ve çinko, iyot, lektin ve selenyum da bulunuyor. Tabi ki tereyağının en önemli ve çekici yanı lezzeti. Bir parça taze ekmeğin üzerine sürülen veya mantının üzerine eritilerek dökülen bir tereyağının hazzının yeri rahat kolay doldurulamaz. İlkbahar ve yaz aylarında yöresinde üretilen bir tereyağının aroması ise çok daha değişiktir.

Çünkü bu mevsimlerde inekler yaylalarda binbir çeşitli ot ve bitkilerle beslenir. Tereyağına sarı rengini de veren bu mevsimlerde yetişen otlardır ve bu çeşitlilik yardımıyla gerçek bir tereyağı yediğinizde ineklerin yaylalarda yediği taze otların, çiçeklerin, çimenlerin, taze baharat otlarının aromasını da alırsınız. Doğal olarak son dönemlerde seri üretimin ve standartlaşmanın artması ile beraber satılan tereyağlarının çoğunda bu çeşitliliği bulamıyoruz. Lokal üretimin de azalmasıyla bu çeşitliliğe erişmek gittikçe zorlaştı. Tereyağının kalesi Trabzon’daki tereyağı üretimi ülkemizin ihtiyacının bir tek %1-2’sini karşılayabilecek seviyede.

telefon

Yorum Bırakın

www.rizetours.com