Rize Hemşin Balı

Ortalama 2100 metre yükseklikte Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Sıraköy mezrasında üretilen ve yıllık üretimi çok az olan Hemşin Balı, Anzer Balı’na eşdeğer olarak gösterilmektedir. Rize organik ve doğal kestane ağaçlarının bulunduğu bölgelerde üretilen bal, üretimi esnasında herhangi bir yapay madde kullanılmadığı için faydalarıyla dikkat çekmektedir. Rize’nin Çayeli ilçesinde yer alan Senoz Vadisi’nde üretilen Hemşin balı tüm Türkiye tarafından ilgi odağı haline gelmiştir. Bölgedeki kestane ağaçlarının yoğunluğu bal üretiminin yapılmasına zemin hazırlamıştır.

Balın içerisinde %70 oranında kestane bulunurken, %30 oranında ise; komar çiçeği de denilen orman gülü bulunmaktadır. İçeriğinin özelliği sayesinde 1 kilo Hemşin balı fiyatı hesaplanmaktadır. Vücuttaki eksik mineralleri tamamlayarak bağışıklık sistemini güçlendirmesi özelliği ile öne çıkan Hemşin Balı, yaşam kalitenizi yükselterek uzun vadede iyi bir yaşam sürmenize yardımcı olur. Hemşin yayla balı rize’nin yüksek rakımlı Hemşin yaylası alanlarına arı kovanları yerleştirilir. Kafkas arı ailesi türüne ait arılar yayla çiçeklerinden elde etmektedirler. Bal arıların bitki ve çiçeklerden topladıkları bal özünden yapıp kovanlarındaki petek gözlerine doldurdukları, rengi beyazdan esmere kadar değişen tatlı, koyu, sıvı madde.

Rize Hemşin Balı Faydaları

Hakiki kestane ağaçlarının özü ve komar çiçeğinin özünün birleşimi sonucunda paketlenerek sofralara gelen bal faydaları sayesinde dikkatleri üzerine toplamaktadır. Hemşin balının faydaları hakkında henüz net bir bilginiz yoksa hemen yazımızın devamından bilgi edinebilirsiniz: B ve C vitaminleri başta olmak üzere içerisinde birçok minerali barındıran balın insan sağlığı için en büyük nimeti şüphesiz bağışıklık sistemini güçlendirici etkisidir. Bu kadar vitamin ve minerali bir arada tutan bal sofraların vazgeçilmezi haline gelmelidir. Bu balın kavanozundan 1 tatlı kaşığı kadar alıp bir bardak suyun içerisine atarak karıştırıp tükettiğinizde boğaz ağrılarınızın yavaş yavaş azaldığına ve gündelik yaşamınıza geri döndüğünüze şahit olacaksınız. İçerisinde antioksidan barından Hemşin balı bağırsak sisteminin düzene girmesine de yardımcı olmaktadır. Sahte Hemşin Balı Nasıl Anlaşılır? Tadına, rengine ve akışkanlığına dikkat ettiğinizde sahte Hemşin balı hemen anlaşılmaktadır.

Arıların, çiçeklerin bal özünü ya da bitkilerin bazı canlı kısımlarınca salgılanan maddeleri kullanarak yaptıkları ve lârvalarını beslemek amacıyla peteklere yığdıkları, altın sarısı renkte, tatlı, sıvı, besin maddesi. İşçi arılar tarafından çiçeklerden toplanılan bal özleri kovana getirildikten sonra, arıların salgıladıkları sindirici tükürük ve çiçek tozlarıyla karıştırılır. Yine arılar tarafından yapılan peteklerin içine doldurulan bal sıvısı buralarda bekletilir ve kışın arılar tarafından besin olarak tüketilir.

Bal, eski çağlarda insanların en önemli şeker kaynağıydı. Büyük bir besin değeri olan bal, bugün de insanlar tarafından yoğun olarak tüketilmektedir. Besin Değeri (100gr için): Karbonhidrat 76,4 gr., Su 23 gr.,Kalori 288 gr.,Protein 0,4 gr., Yağ 0 gr., Sodyum 11m/g, Potasyum 5 m/g, Kalsiyum 5m/g, Magnezyum 2 m/g, Fosfor 17 m/g, Demir 0,4 m/g, Bakır 0,05 m/g, Kükürt 1 m/g, Sitrik asit 50 m/g, Rbo felagin 0,05 m/g, Humaz nikotin 0,2 m/g, vitaminlerden de: B1, B2, B3, B6 folik asit Cy, K, H, A bulunmaktadır.

Doğal kestane ve orman gülünden üretilen Hemşin Balı Rize Köy Pazarı‘nda sizleri bekliyor. Doğal bir bal tüketmek için doğru adresi arıyorsanız artık Rizekoypazari.com’un müdavimi olabilirsiniz. Hemşin balı içeriğindeki kestane ve orman gülü sayesinde vücuda sunduğu katkılarla herkesin dilinde dolaşmaktadır. Rize’de üretilen, ülkemizin en uç noktasına kadar dağıtımı gerçekleştirilen bal, tadıyla da dikkat çekmektedir. Hemşin balı içeriği açısından değerlendirildiğinde ağzınızda acımsı bir tat bırakabilir. Ancak tüketmeye devam ettikçe damak zevkinizin bala uyum sağladığını sizler de görebileceksiniz. Bu yüzden tereddüt etmeden satın alıp tüketmeye başlayabilirsiniz.

Rize Hemşin Balı Hakkında

Hemşin Balının en büyük faydası vucüttaki eksik mineralleri tamamlayarak bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu sebepten dolayı yaşam kalitemizi yükselterek sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmenize yardımcı olur. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Sıraköy mezrasında ortalama 2100 metre yükseklikte üretilen çok kaliteli bir bal’ dır. Yıllık üretimi çok az olan bu bal, Anzer Balı’na eşdeğer gösterilmektedir.Rize Hemşin Balı bağışıklık sistemini güçlendirrerk hastalıklara ve mikroplara karşı savaş açar.Rize ili Çamlıhemşin ilçesi Sıraköy mevkiinde organik olarak üretilen uygun fiyatlı Hemşin Balı siparişlerine göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. Bizin için önemli % 100 müşteri memnuniyeti ve en uygun fiyat garanti seçeneği. Ayrıca ürünlerimiz hakkında sizlerden alacağımız yorumlar da bir o kadar etkili. Şimdiden afiyet olsun. Toptan satışlarımız vardır.

telefon

Yorum Bırakın

www.rizetours.com