Cimil Yayla Tereyağı

Rize Cimil Yayla Tereyağı genellikle dağ köylerinde yaz mevsiminde yaylacılık zamanı yapılan hayvancılık sonucu sağılan taze sütlerden elde edilmektedir. Yüksek rakımda üretilen yayla yağımızdan Cimil Yayla Tereyağı siparişlerinize o kadar yoğun ilgi varkı yetişmekte zorlanıyoruz. Talep fazlalığı çok yoğun olduğu içinde bazı geçikmelerden dolayı özür diler, yoğun ilginize tekrar teşekkür ederiz. Rize’ye has lezzetlerden birisi olan Rize cimil yayla tereyağı, Rize’nin yüksek yaylalarında üretilmektedir. Özel olarak üretilen ve sadece yaylalarda otlayan hayvanların sütlerinin kullanıldığı tereyağı, bu nedenle Rize cimil yayla tereyağı olarak adlandırılmaktadır. Doğal bir şekilde beslenen ve yaylalarda salık dolaşan hayvanların sütlerinin kullanıldığı tereyağında, üretim geleneksel yöntemlere göre yapılır. Bu sayede de hiçbir katkı maddesi, fabrikasyon üretim ve benzer durumlar söz konusu değildir.Rize yayla tereyağı, Rize’de özel olarak üretilen ve bölgeye has bir üründür.

Rize Cimil Yayla Tereyağı Faydaları

– Süt ürünü olarak hayvansal bir besin olan tereyağı tüketiminin sağlık açısından önemli faydaları bulunmaktadır:
– Besin değerinin çok yüksek olması ve vücutta oda sıcaklığında erimesi nedeniyle sağlık açısından önemli bir besin ögesidir.
– İçerisinde barındırdığı karoten adındaki madde nedeniyle antioksidan özelliği taşıyarak vücut direncini arttırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
– Tansiyonu düzenleyerek kolestrolü dengede tutmaya yardımcıdır.
– İçerisinde barındırdığı ögelerle cilt sağlığınızı korumaya yardımcıdır.
– Kalsiyum içeriğine sahip olan tereyağı kemiklerinizi güçlendirmeye yardımcı olmaktadır.
– Sindirim sistemini rahatlatmaya hazımsızlığı ortadan kaldırmaya karşı yardımcı olmaktadır.

Cimil Yayla Tereyağı Hakkında

Rize’ye has lezzetlerden birisi olan Rize cimil yayla tereyağı, Rize’nin yüksek yaylalarında üretilmektedir. Özel olarak üretilen ve sadece yaylalarda otlayan hayvanların sütlerinin kullanıldığı tereyağı, bu nedenle Rize yayla tereyağı olarak adlandırılmaktadır. Doğal bir şekilde beslenen ve yaylalarda salık dolaşan hayvanların sütlerinin kullanıldığı tereyağında, üretim geleneksel yöntemlere göre yapılır. Bu sayede de hiçbir katkı maddesi, fabrikasyon üretim ve benzer durumlar söz konusu değildir.

Rize cimil yayla tereyağı nereden alınır?

Rize yayla tereyağı satın almak isteyenler için Türkiye’de en çok ön plana çıkan adreslerden birisi Rizekoypazari.com’dur. Bölgede yapılan doğal üretimlerin Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırılmasını sağlayan Rize köy pazari sayesinde her zaman doğal, kaliteli ve lezzetli tereyağı satın alabilirsiniz. Farklı gramaj seçenekleriyle birlikte Rize’deki organik lezzetin her zaman erişilmesine imkan tanıyan Rizekoypazari..com sayesinde her bölgenin en özel lezzetlerine ulaşabilirsiniz. Rize yayla tereyağı fiyatı da son derece bütçe dostu olduğundan dolayı son dönemlerin organik adresi Rize köy pazari ile tüm bu avantajları elde edebilirsiniz. Bu nedenle tereyağında Rize’nin bu özel lezzetini tercih etmek isteyenler bu bölgeden ürün temin edebilir. Ancak çok farklı marka, üretim yeri ve seçenek olduğu gibi sahte ürünler de piyasaya olabilmektedir. Bu tür durumlarda kişilerin alışveriş yapacağı yerleri doğru tercih etmesi gerekmektedir.

Organik Rize cimil yayla tereyağı farkı ne?

Organik Rize cimil yayla tereyağı, rengi ve kokusuyla diğer tereyağı türlerinden ayrılmaktadır. Rize’ye özgü bir kokusu ve lezzeti olan tereyağı deneyen herkesin ilk tercihlerinden olmaktadır. Ancak bölgedeki üretimler sınırlı olduğundan dolayı her zaman taze ve aynı kalitedeki ürünleri bulmak zor olabilir.

Özellikle organik ve has Rize yayla tereyağı, içerisinde hiçbir katkı maddesi olmadığı gibi sağlıklı beslenmenin de önemli bir tamamlayıcısıdır. Süt oranı yüksek olan tereyağında kalsiyum, fosfor ve çeşitli vitaminler açısından zengindir. Böylece kahvaltılarda ya da yemeklerde tercih edilen Rize yayla tereyağı sayesinde kişilerin sağlıksız yağları tüketmesi de önleneceğinden dolayı Rize yayla tereyağı diğer tüm yağlara göre çok daha özel ve sağlıklı bir seçenektir.

Rize Cimil Yayla Tereyağı‘nın üretim aşamasında organik tahta yayık makineleri kullanılması gelenek haline gelmiş adeta.  Yayla yağlarınız en önemli özelliklerinden biriside enfes tadı mis kokusudur. Tamamen yayla otuyla doğal dağ suyuyla beslenmiş hayvanlardan elde edilen organik ve doğal sütlerden elde edilmesi münasebetiyle diğer yağlardan biraz ayrılır bu yağın yararları saymakla bitmez. Siparişlerinizi bekliyoruz. Afiyet Olsun. Toptan satışlarımız vardır.

telefon

Yorum Bırakın

www.rizetours.com